Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/petsoru/public_html/qa-include/qa-db.php on line 66
balığım rengini attı - PetSoru.com
  • Kayıt

Kedi, köpek sahiplendirme sitemiz Patilen açılmıştır!
Patilen.com

---

Hoş geldiniz, petsoru.com evcil hayvanlar hakkında bir soru-cevap platformudur. Bu site üzerinden evcil hayvanınız hakkında soru sorabilir, yada diğer sorulara cevap verebilirsiniz.

Etkin kullanım ve bilgilendirme için üye olmanızı tavsiye ederiz. Hızlı üyelik için lütfen TIKLAYIN

 Subscribe in a reader

3,711 soru

7,279 cevap

825 yorum

69,739 kullanıcı

balığım rengini attı

0 oy
balığım turuncu renkteydi yaklaşık 6 ay sonra filan rengi değişti bembeyaz oldu. nedeni ne olabililir? sağlık problemi mi var acaba ya da doğal bi durum mu bu?
15, Şubat, 2013 Balık kategorisinde cimcey tarafından soruldu
  

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

5 Cevaplar

0 oy
Balığınızın cinsi nedir? Turuncu dediğinize göre tahmin edeyim; japon, velifera, platy?

Renk açılması genellikle akvaryumun yetersiz aydınlatılması sebebiyle ortaya çıkar. Sağlıklı bir akvaryum için, günde ortalama 8-9 saat kadar aydınlatma açık bırakılmalıdır. Ayrıca floresan olarak grolux veya daylight (gün ışığı) tarzında bir aydınlatma tercih etmenizi öneririm.
15, Şubat, 2013 marcelle tarafından cevaplandı
0 oy
akvaryumda değil fanusta yaşıyor yanında da iki arkadaşı var turuncu ve siyah sadece birinin rengi değişti. cinsi japon
15, Şubat, 2013 cimcey tarafından cevaplandı
0 oy
Fanusta kesinlikle balık beslenmez. Lütfen bir hayvanı almadan önce, onun yaşam koşullarını iyi araştıralım. Fanusta asla balıklar için olması gereken optimum yaşam koşullarını oluşturamazsınız. Bir kere nitrit-nitrat dengesini fanusta koruyamazsınız. Konu ile ilgili olarak lütfen "akvaryumda su kimyası" hakkında makaleler okuyunuz. Ayrıca fanusta filtrasyon yapabilmeniz de mümkün değil. Bir diğer önemli konu ise sabit su sıcaklığıdır, bunu da fanusta sağlayamazsınız, çünkü su sıcaklığının sabit kalması, ancak termostatlı bir ısıtıcı ile sağlanabilir, aksi taktirde ortam sıcaklığıyla orantılı olarak suyun sıcaklığı habire düşüp yükselecektir. Bu da hastalıklara davetiye çıkartır.

Yanlış üstüne yanlış yapmışsınız. Japon balıkları, balık başına ortalama 20 litrelik hacimde bakılmalıdır. Yani 3 japon için en az 60 litrelik bir akvaryum edinmelisiniz.

Balıklarınızın sağlıklı yaşaması için lütfen daha çok araştırın ve gerekeni yapın veya onları daha iyi bakacak birine vermek de başka bir çözüm olabilir.
16, Şubat, 2013 marcelle tarafından cevaplandı
0 oy
2 yıldır balıklarım sapasağlam bir  hastalık görmedik ben sadece bir tanesi renk attı aldığımızn 6 ay sonrasında bunu merak ettim. yani fanusta gayette iyi keyifleri bu yazdıklarınız şaşırttı beni
17, Şubat, 2013 cimcey tarafından cevaplandı
0 oy
Şöyle düşünün; sizi 1 metrekarelik bir yere kapatıp, yemeğinizi filan düzenli olarak verseler ölmezsiniz, ama mutlu olur musunuz?

"Ben yaptım oldu" mantığıyla devam ederek sadece balıklarınıza eziyet edersiniz. Ben yaklaşık 14 yıldır akvaryum hobisiyle uğraşıyorum. Halen 3 farklı arvaryumda, çeşitli türlerde balıklar besliyorum. Yazdıklarımı bunca yıldır edindiğim deneyim sonucu yazdım. Maksadım sadece size ve balıklarınıza yardım etmek.

Ne yazık ki akvaryumcular, bu hobiye yeni başlayan arkadaşlarımızın hevesini suistimal ederek, ticari kaygılarla, onlara hiç olmayacak şeyleri satabiliyorlar. Ben neler duydum ve gördüm bir bilseniz. En az 200 litrelik akvaryumda beslenmesi gereken cichlid türleri için "fanusta yaşar" deyip 2 litrelik fanus satan mı ararsınız, protein ağırlıklı beslenmesi gereken beta balığı için tamamen bitkisel bir yem satanı mı ararsınız, kesinlikle bir arada yaşamayan türleri "renkleri de birbirine uyuyor işte, al sen bunları" deyip satanı mı ararsınız. Neler var neler...

Araştırmanıza yardımcı olmak adına size birkaç link vereyim;

http://www.akvaryum.com/Forum/fanusta_neden_balik_beslenmez!_k268356.asp

Bakın ne güzel japon balığı akvaryumları var;

http://www.akvaryum.com/Forum/japon_baligi_akvaryumlari_f178.asp
18, Şubat, 2013 marcelle tarafından cevaplandı