• Kayıt

Kedi, köpek sahiplendirme sitemiz Patilen açılmıştır!
Patilen.com

---

Hoş geldiniz, petsoru.com evcil hayvanlar hakkında bir soru-cevap platformudur. Bu site üzerinden evcil hayvanınız hakkında soru sorabilir, yada diğer sorulara cevap verebilirsiniz.

Etkin kullanım ve bilgilendirme için üye olmanızı tavsiye ederiz. Hızlı üyelik için lütfen TIKLAYIN

 Subscribe in a reader

3,710 soru

7,276 cevap

825 yorum

69,739 kullanıcı

Köpeğim kedilerimin kakasını yiyor ! Ne yapmalıyım ?

0 oy
Köpeğim,5 kedi ile birlikte yaşıyor.Kedilerin kakasını yiyor.Proplan somonlu mama ile besliyoruz.Ben evde yokken yatağa çişini yapıyor.Bunların dışında bir sorunumuz yok.
26, Aralık, 2012 Köpek kategorisinde petsoru tarafından soruldu
  

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

3 Cevaplar

+1 oy
Öncelikle kedi tuvaletlerini köpeğinizin erişemeyeceği bir yere koyun.Stres,can sıkıntısı,yeterli proteini alamama,bazı vitaminlerin eksikliği,pankreas enzimlerinin yetersizliği gibi nedenler bu duruma yol açabilir.Kedi mamalarında protein oranı yüksektir,bu durumda dışkıyı köpek açısından cazip hale getirir.Köpeğinizin mamasına günde 2-3 çorba kaşığı oda sıcaklığında yoğurt koyabilirsiniz.Kan tahlili yaptırarak pankreas enzim durumuna baktırabilirsiniz.Her mamadan sonra uzun yürüyüşlere çıkabilirsiniz.Dışkı yemeye yöneldiği an ilgisini oyuncak yada ödül mamasıyla dikkatini dağıtabilirsiniz.

Köpeklerin ev içine işemesi genelde birşeyleri protesto amaçlıdır.Bunu siz yokken yapıyorsa,dikkat çekme benimle ilgilen demektir.Yürüyüş sürelerini uzatarak,daha çok ilgi vererek sorunun üstesinden gelebilirsiniz.Kedilerle kalan köpeklerde gizli bir duygusallık oluyor.Kedilerle anlaşıyorlar ama sahibinin kedilere olan ilgisinide içten içe kıskanma durumları oluyor.
26, Aralık, 2012 ByHnD tarafından cevaplandı
0 oy
Cok detayli cevap vermisiniz, cok tesekkur ederim :) bu arada kopegim asiri duygusal,haklisiniz,mesela baska bir kopek ona havlayip hirlayinca aglayarak kaciyor, koca bir pitbull olmasina ragmen :))
26, Aralık, 2012 ahu tarafından cevaplandı
0 oy
Köpekler ve İnsanları sayfasında idrar kaçırma ile ilgil yazılar yayınlanıyor. Iki tanesinin linki:

http://kopeklerveinsanlari.com/2012/12/04/kopeklerde-idrar-kacirma-problemleri/

ve

http://kopeklerveinsanlari.com/2012/12/19/kopeklerde-teslimiyetci-ya-da-boyun-egmeci-idrar-kacirma/

Kedi kakası yemesiyle ilgili olarak, öncelikle ByHnD'nin söylediği gibi mümkünse kedi kumunu köpeğin ulaşamayacağı bir yere koyun.

Bir de kedi sadece çiğ etle beslenirse köpeğin kakasını yeme olasılığı azalır. Kedi mamaları içinde, kedinin sindiremediği pek çok katkı maddesi oluyor ve kakada bunlar tekrar kullanıma müsait şekilde çıkıyor.. Köpek de değerlendiriyor.

Oysa çiğ et yerse, kedinin kakasında artık kullanılabilir hiçbirşey kalmaz. Herşeyi kedi sindirim sistemi halleder. İsterseniz deneyin :))

Çiğ mama ile ilgili bu sitede daha önce yazmıştım. Çiğ mama diye arama yaparak yazılara ulaşabilirsiniz.

Kısaca; etler kemikli tavuk etleri olabilir. Çiğ beslenmede yüzde 10 civarında kemik alması önemli, çünkü kalsiyum kaynağı.

Yiyeceği etleri günlük porsiyonlarda buzluğa kaldırın ve en az 24 saat bekletin. Daha sonra günlük çıkarıp çözüldükçe verin.

haftada bir ciğer verebilirsiniz. Ciğeri çiğ yemeyebilir. Hepsi sevmiyor. Bu durumda sadece yüzeyi pişecek şekilde verebilirsiniz.

Köpek için de çiğ beslenmeyi öneririm... Yine aynı sitede çiğ beslenme ile ilgiil de yazı bulacaksınız. Linki:

http://kopeklerveinsanlari.com/2012/06/16/cig-mi-kuru-mama-mi-saglikli/
kopeklerveinsanlari.com
27, Aralık, 2012 zeynepbilgi tarafından cevaplandı