• Kayıt

Kedi, köpek sahiplendirme sitemiz Patilen açılmıştır!
Patilen.com

---

Hoş geldiniz, petsoru.com evcil hayvanlar hakkında bir soru-cevap platformudur. Bu site üzerinden evcil hayvanınız hakkında soru sorabilir, yada diğer sorulara cevap verebilirsiniz.

Etkin kullanım ve bilgilendirme için üye olmanızı tavsiye ederiz. Hızlı üyelik için lütfen TIKLAYIN

 Subscribe in a reader

3,701 soru

7,264 cevap

821 yorum

69,723 kullanıcı

yavru kedilerde göz hastalığı için bilgi lütfen:(

0 oy
şu an bahçemde  7 kedi var 3 tanesi 10 aylık 3 erkek kedi bu yavrular bahçemde doğdu ve büyüdüler şimdi ise bu yavruların annesi bahçeme 3 yavru getirdi başka bahçede doğum yaptı ama mama yemeye hep bana geldi sürekli ona yavrularını sordum ve nihayet dün gece taşıdı yavruları:)genel durumları maaşallah çok iyi tombul tombullar ama iki tanesinin gözleri hasta iltihaplı :( ben temiz su ile yavaş yavaş silip temizliyorum fakat tekrar oluyor ve yapışıyor gözleri vet arkadaşlardan veya bu durumla karşılaşan arkadaşlardan öneri bekliyorum ,lütfen yardım edin :(
22, Nisan, 2012 Kedi kategorisinde beybi tarafından soruldu
  

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

4 Cevaplar

0 oy
Muhtemelen gözde oluşan enfeksiyondan dolayı gözlerde akıntı oluşuyor ve göz çapaklanarak kapanıyor.Veterinere başvursanız size göz temizleme için solüsyon ve enfeksiyon oluşumunu azaltmak için göz damlası verecektir. Bunun dışında gelişen başka bir durum var ise ona göre müdahalade bulunacaktır.Bence vakit geçirmeden uzmandan destek alın.Geçmiş olsun
22, Nisan, 2012 misafir tarafından cevaplandı
0 oy
bizim bahçede de 4 yavru var 2 sinin gözleri yapışmış gibiydi iltihaplı, dün veterinere götürdüm, temizlemek için damla serum "physiologica Gifrer", gözüne damla "exocin %0,3" ve kenarına çapağına içine de geldiğinde zarar vermeyen krem "fucithalmic" verdi. son ikisi daha çok tedavi edici...umarın iyileşirler ben de bugun aldım ilaçları.
3, Mayıs, 2013 pink tarafından cevaplandı
0 oy
Minik çapalanmalar için: Çay demleyin, soğutun, çayın demine pamuğu batırıp gözlerini silin.

Gözlerin düzenli kapandığı durumlarda: Ezcaneye %3 borik asit çözelti yaptırın, pamuğa çok az damlatıp gözlerini silin.

İltihaplı, iç kapağın göründüğü durumlarda: Eczaneden Tobrased merhem alıp düzenli sürün. Günde 2 kere, 3 gün. Bunu yapmadan önce borik asit çözeltiyle gözlerini temizleyin.

Ben bunları yapıyorum işe yarıyor, sokaktaki her kediyi veterinere götüremeyeceğimiz için, yani ben götüremeyeceğim için, bunları evimde bulunduruyorum.
3, Mayıs, 2013 kedici teyze tarafından cevaplandı
0 oy
tobresed merhemi sabah akşam parmağınla göz kenarına ve göz içine boydan boya süreceksin bu işlemi en az 20 gün sürdür iyileşirler. daha sonra tekrarlarsa bile iki üç günlük tedavilerle geçer.tobresed gz iltihebı için iyi bir ilaç ben bütün kedilerimde kullandım.iltihabın ilerlemesi tehlikelidir. göz kaybı ve ölüme kadar gider. kediler iyileştıkten sonra bile gözlerinin çay suyu ile silinmesi koruyucu oluyor.
9, Mayıs, 2013 necla türker tarafından cevaplandı