Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/petsoru/public_html/qa-include/qa-db.php on line 66
2 aylık erkek muhabbet kuşumu 1 gün önce aldım - PetSoru.com
  • Kayıt

Kedi, köpek sahiplendirme sitemiz Patilen açılmıştır!
Patilen.com

---

Hoş geldiniz, petsoru.com evcil hayvanlar hakkında bir soru-cevap platformudur. Bu site üzerinden evcil hayvanınız hakkında soru sorabilir, yada diğer sorulara cevap verebilirsiniz.

Etkin kullanım ve bilgilendirme için üye olmanızı tavsiye ederiz. Hızlı üyelik için lütfen TIKLAYIN

 Subscribe in a reader

3,711 soru

7,279 cevap

825 yorum

69,739 kullanıcı

2 aylık erkek muhabbet kuşumu 1 gün önce aldım

0 oy
Eve 1  gün önce aldığım 2 aylık erkek muhabbet kuşunu alıştırmak için odama aldım.

İlk gün elimi uzattığımda kafesin içine bekledim biraz ürkekti kaçtı.En sonunda elimin üstüne çıktı.Kafesin dışına aldığımda biraz elimin üstünde durdu sonra uçmaya başladı ve yoruldu kafese geri koydum. Aldığım günden beri hiç öttüğünü duymadım sadece adıyla hitap ediyorum ona.Ne yapmam gerekiyor bana alışması ve ötmesi için.
27, Mart, 2018 Kuş kategorisinde abdula tarafından soruldu
  

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

0 oy
Yeni bir ortama geldiği için yabancılık çekiyor.Yem yememesi,hareketsiz olması,ötmemesi,ishal gibi durumlar normaldir.Birkaç gün kafesin yanında kısık ve yumuşak sesle konuşun ve elinizi kafesin üstünde tutun.Elinizin zararsız olduğunu öğrenmelidir.Güvenini kazanmalısınız.Birkaç gün yaptıktan sonra elinize biraz yem döküp yada elinize dal darı (muhabbet kuşları çok severler) alın ve yavaş hareketlerle kafesin içene getirin.Elinizden kaçması kanat çırpması normaldir.Kesinlikle zorla avucunuzun içine almayın ve elinizi kafesin içinde sabit tutun,kısık ve yumuşak sesle konuşun.Hergün devamlı tekrar edin.Sabredin ve onu korkutacak hareketler yapmayın.Yaklaşık 2 hafta kafesten çıkarmayın.Kafesten erken çıkartığımızda duvarlara ve pencereye çarpıp yaralanabilir.Kafesten çıkardığınızda perdeleri kapatın.
28, Mart, 2018 Kaan tarafından cevaplandı
0 oy
Onun sana alismasi icin baska bir kusun olmamasi gerek. Ve internetten kus sesleri ac cildiriyor.:-D . Ayrica kafesi temizlerken (ilaclama haric) kusu disari cikarmamaya calis ,bu sayede hem kafese hem eline alisir. Bol sans :-P
10, Mayıs, 2018 hayVansEverby9 tarafından cevaplandı