Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/petsoru/public_html/qa-include/qa-db.php on line 66
Kuşumun kuyruğu düştü lütfen yardım - PetSoru.com
  • Kayıt

Kedi, köpek sahiplendirme sitemiz Patilen açılmıştır!
Patilen.com

---

Hoş geldiniz, petsoru.com evcil hayvanlar hakkında bir soru-cevap platformudur. Bu site üzerinden evcil hayvanınız hakkında soru sorabilir, yada diğer sorulara cevap verebilirsiniz.

Etkin kullanım ve bilgilendirme için üye olmanızı tavsiye ederiz. Hızlı üyelik için lütfen TIKLAYIN

 Subscribe in a reader

3,711 soru

7,279 cevap

825 yorum

69,739 kullanıcı

Kuşumun kuyruğu düştü lütfen yardım

0 oy
Muhabbet kuşum yavru, 3-4 gun oldu alalı. Uçmasında bi sıkıntı yok bi yere çarpmıyor fakat uzun kuyrugundan 4 tane düştü bugün uçarken. Çok korktum kan şişlik vs yok keyfi gayet yerinde. Fakat neden olduğunu geri çıkar mı vs hiç bilmiyorum. Lütfen yardimci olun..
27, Şubat, 2018 Kuş kategorisinde Gayeyldrm tarafından soruldu
  

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy

alıntıdır;

Muhabbet kuşlarında kuyruk düşmesi sıkça görülen ve problem olabilir endişesiyle muhabbet kuşu sahiplerini endişelendiren bir durumdur.

Tedbiri elden bırakmamak şartıyla kuyruk düşmesi olağan bir durumdur. Kuşlar zaman zaman özellikle yavruluk dönemlerinde kuyruklarını kaybetmektedirler. Bir süre uçma ve hareket kabiliyetlerini etkilese de yeni kuyruk zaman içinde yeniden çıkacaktır.

Zaman zaman da kuyruk düşmesinin yetişkin dişi kuşlar için yumurta işareti olarak yorumlanır.

Kuşunuzun kuyruğu düştüyse yapacağınız şey kuyruk ucu ve kuyruğun koptuğu bölgeyi incelemeniz. Eğer kan, akıntı vb. bir durum yoksa telaşa kapılacak bir şey yok demektir.Kuyruk zamanla kendini yenileyecektir.

20, Mart, 2018 ByHnD tarafından cevaplandı