• Kayıt

Kedi, köpek sahiplendirme sitemiz Patilen açılmıştır!
Patilen.com

---

Hoş geldiniz, petsoru.com evcil hayvanlar hakkında bir soru-cevap platformudur. Bu site üzerinden evcil hayvanınız hakkında soru sorabilir, yada diğer sorulara cevap verebilirsiniz.

Etkin kullanım ve bilgilendirme için üye olmanızı tavsiye ederiz. Hızlı üyelik için lütfen TIKLAYIN

 Subscribe in a reader

3,710 soru

7,276 cevap

825 yorum

69,739 kullanıcı

Dişi kedim kızgınlık döneminde,şuan çiftleştirmeyi düşünmüyorum,bütün gün avazı çıkana kadar bağırıyor,komşularımız çok şikayetçi.Kedimi sakinleştirecek bir ilaç bilen varsa yazsın ltf çok sinirlerim bozuk :(( Ne yapmalıyım?

0 oy
15, Ocak, 2012 Kedi kategorisinde misafir tarafından soruldu
  

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

4 Cevaplar

0 oy
Benim kedim erkek ama dişi kedim de vardı önceden.Veteriner bana kızgınlık döneminde verilen ilaçların kediye çok zararlı olduğunu söylemişti.Bilimsel olmamakla birlikte ben elime eldiven geçirip cinsel organını okşuyordum o zaman rahatlıyordu.Tuhaf geliyor biliyorum ama ilaç verilmeyecekse ancak bu yöntem işe yarıyordu :)
15, Ocak, 2012 misafir tarafından cevaplandı
0 oy
kediniz olgunlaştıkça büyüdükçe kızgınlığı da rahat geçiyor artık. yani benimki en azından öyle. sakın ilaç kullanmayın. ne olur ne olmaz. çekeceksiniz bu çileyi başka yolu yok gibi görünüyor. Kendi haline bırakın, yemeden içmeden kesilebilir belki,  su bulundurun "birkaç" yerde mutlaka. Bunların dışında bazı kedilerde 1.5 yaşını geçince çok çok sakin geçer. arasıra bağırır ve sürekli kucakta uyumak ister mırlar gelir dizinize yatar...
15, Ocak, 2012 misafir tarafından cevaplandı
0 oy
Çok sağolun cevaplar için, çok bagırıyor şuan kafayı yiicem valla :(((
16, Ocak, 2012 misafir tarafından cevaplandı
0 oy
benim kızım da geçen hafta çarşamba sabahı kızgınlık dönemine geçiş yaptı vet amcamız çok dayanılmaz durumlar yaşanırsa şayet bir çay kaşığı kadar pasiflora şurup verbilirsin onun dışında kesinlikle sakinleştiri kullanmıyoruz dedi ----lütfen siz yine de veterinerinize sorun pasiflorayı,şayet uygun görürse verin ----... ama gerek kalmadı kızım şu an çok sakin :)
16, Ocak, 2012 misafir tarafından cevaplandı
6 aylık dişi bir kedinin kızgınlıgı ıcın ne yapmalı