Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/petsoru/public_html/qa-include/qa-db.php on line 66
jack dempsey balıgının hamile oldugunu nasıl anlarım ? - PetSoru.com
  • Kayıt

Kedi, köpek sahiplendirme sitemiz Patilen açılmıştır!
Patilen.com

---

Hoş geldiniz, petsoru.com evcil hayvanlar hakkında bir soru-cevap platformudur. Bu site üzerinden evcil hayvanınız hakkında soru sorabilir, yada diğer sorulara cevap verebilirsiniz.

Etkin kullanım ve bilgilendirme için üye olmanızı tavsiye ederiz. Hızlı üyelik için lütfen TIKLAYIN

 Subscribe in a reader

3,711 soru

7,279 cevap

825 yorum

69,739 kullanıcı

jack dempsey balıgının hamile oldugunu nasıl anlarım ?

0 oy
6, Eylül, 2015 Balık kategorisinde cicek19 tarafından soruldu
  

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy

Bilimsel Adı : Nandopis Octofasciatus, Cichlasoma Octofasciatus, Heros Octofasciatus

Yaygın olduğu bölge : Orta Amerika
Boyu : 12 cm.den 30 cm. e kadar
Bilinen,Yaygın Adı : Jack Dempsey
pH : 7-8

GENEL ÖZELLİKLERİ

Balığın adını düşünecek olursak,Siz söyleyin; Bir ağırsiklet boxöründen sonra, biri size niçin böyle söylesin. Kavgacı ve bölgeseldir, Jack Dempsey "chiclidish"in en önemli canlı örneği olması sebebiyle bile, bir hobist onu isteyebilir. Onların kavgacı mizacı, harikulade renklerini azaltmaz, Erkekleri açık gri yüzey rengine sahip olmakla birlikte bütün vücudunu mavi ve yeşil pullar kaplıyor ve sırt kısmı ve anüs yüzgeçlerini çarpıcı kırmızı bir renk sarıyor.Dişiler genellikle benzer renk özelliklerini göstermekle beraber daha az pulludurlar.Üstelik hobide kullanılabilir iki yeni renk daha vardır. Electric Blue Dempsey'in mavi renkli yüzeyi parlamakla birlikte dolgun mavi renkli pullara sahiptir veGOLDimage Dempsey daha soluk kalmakla birlikte yüzeyi metalik altın rengi ve solungaç pulları ve yanakları etrafında yoğun halde altın pulları vardır. Bu iki yeni renk daha nadir bulunduklarından dolayı oldukça yüksek fiyata sahip olunabilir.

Jack Dempsey'ler toplu halde gezmekten kesinlikle hoşlanmazlar.Onların doğaları saldırganlığa uygundur ve onlar kalabalık olmayan tanklara uyumludurlar.Bununla beraber yalnızca tanktaki balıkların, onlarla ev halkından biriymiş gibi davranan hevesli sahipleriyle ilgilendikleri sık sık tespit edilmektedir. Bu mükemmel balıklar, onların bu mizacına uygun genç hobistler için ilham kaynağıdırlar. 

6, Eylül, 2015 misafir tarafından cevaplandı